Достапни линкови

Багдад: Најмалку шест лица загинаа при експлозија на две бомби пред полициска станица


Најмалку 6 лица загинале, а 20 тина се ранети во експлозија на две бомби недалеку од полициска станица во Багдад, соопшти полицијата на главниот ирачки град. Како што се наведува најмалку 10 од ранетите се полицајци.
XS
SM
MD
LG