Достапни линкови

Москва: Претседателот на Белорусија Лукашенко во посета на Русија


Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, денеска ќе престојува во посета на Русија. Кремљ само соопшти дека Лукашенко ќе разговара со рускиот претседател Дмитриј Медведев за билатерални прашања.
XS
SM
MD
LG