Достапни линкови

Тбилиси: Руските трупи започнале повлекуање од тампон зоната во Јужна Осетија


Од набљудувачката мисија на Европската Унија во Грузија соопштија дека руските воени трупи почнале да се повлекуваат од тампон зоната во близина на отцепената грузиска покраина Јужна Осетија. Руските власти истакнаа дека ќе ги повлече трупите од тампон соната, но воените сили ќе останат во Јужна Осетија и Абхазија.
XS
SM
MD
LG