Достапни линкови

Хановер: Турција треба да ги исполни сите реформи за влез во ЕУ, изјави шефот на германската диплома


Германскиот министер за надворешни работи Франк Валтер Штајнмаер синоќа во Хановер изјави дека Турција треба да ги исполни сите неопходни реформи за да влезе во Европската Унија. Тој смета дека Турција постигнала многу во својата модернизација, но е неопходно да направи уште многу во областите како што е слободата на говорот или правата на децата и на жените.
XS
SM
MD
LG