Достапни линкови

Москва: Путин ја критикуваше Украина за можното снабдување на Грузија со оружје


Рускиот премиер Владимир Путин упати остри критики до Украина поради наводите дека Киев можеби ја снабдувал Грузија со оружје и воен персонал пред и за време на августовската војна со Русија. Тоа е злосторство, изјави Путин за време на неговата средба со украинскиот премиер Јулија Тимошенко во близина на Москва. Двајцата премиери потпишаа меморандум за снабудавњето на Украина со руски гас.
XS
SM
MD
LG