Достапни линкови

Виена: Обраќање на шефот на мисијата на ОН на Косово


Шефот на Мисијата на ОН на Косово Ламберто Заниер во Виена ќе има обраќење пред Постојаниот совет на Организацијата за безбедност и соработка во Европа Според најавите од седиштетот на ОБСЕ во Виена, Заниер ќе поднесе извештај за актуелната состојба на Косово, а ќе се осврне и на иднината на УНМИК и на Мисијата на ОБСЕ во Приштина, чиј мандат по прогласувањето на косовската независност се продолжува од месец за месец.
XS
SM
MD
LG