Достапни линкови

Скопје: Индустриското производство во Македонија 14,7 насто повисоко од лани


Индустриското производство во Македонија во јули годинава е поголемо за 14,7 насто во однос на истиот месец лани, соопшти Државниот завод за статистика. Зголемување на индустриското производство за 9,8 проценти е регистрирано и во периодот јануари - јули 2008 во споредба со првите седум месеци минатата година.
XS
SM
MD
LG