Достапни линкови

Брисел: Односите НАТО – Русија ќе зависат од почитувањето на мировниот план, соопшти НАТО


Северноатланската алијанса соопшти дека односите со Русија ќе зависат од тоа дали таа го почитува мировниот план со Грузија. Ова следува откако рускиот претседател Дмитриј Медведев порача дека Москва би можела да ги прекине односите со Алијансата. Портпаролката на НАТО Кармен Ромеро изјави дека Алијанста редовно ќе ги проценува тие односи.
XS
SM
MD
LG