Достапни линкови

Москва: Руските сили се поблекуваат од Грузија


Руските сили се повлекуваат од позициите во Грузија. Агенциите јавуваат дека имало движења на тенкови и оклопни возила кон Абхазија и Јужна Осетија. Дописникот на Радио Слободна Европа јави дека руските војници веќе го напуштиле градот Гори во централна Грузија. Инаку, Русија соопшти дека ќе формира безбедносни зони околу двата сепартистички региона.
XS
SM
MD
LG