Достапни линкови

Белград: Српската влада прогласи вонредна состојба во три општини во кои има беснило на мачки


Српската влада прогласи вонредна состојба во три општини во централна Србија откако е откриено беснило кај мачки. Министерството за земјоделство презема превентивни мерки за да се спречи проширување на смртоносната болест. Беснилото кај животните за прв пат е забележано во селата оддалечени околу 100 километри од Белград пред два дена.
XS
SM
MD
LG