Достапни линкови

Скопје: Претседателот на Собранието Вељаноски го повика претседателот Црвенковски на средба


Претседателот на Собранието на Македонија Трајко Вељаноски во денешното писмо до шефот на државата Бранко Црвенковски го повикува на средба на која би се надминале различните ставови со донесувањето на законите во Парламентот и нивното стапување во сила. Тој предлага средбата да биде одржана утре. ,,Терминот и местото ви препуштам да ги определите вие,, се вели во писмото на Вељаноски до Црвенковски.
XS
SM
MD
LG