Достапни линкови

Анкара: Упасени уште двајца поранешни генерали од организацијата Ерегенекон


Полицијата во Турција уапсила уште двајца поранешни генерали, во рамки на истрагата за планирање на државен удар, јави турската агенција Анадолија. Медиумите во Турција наведуваат дека двајцата генерали се осомничени дека биле дел од тајната, ултранационалистичка, секуларна организација Ергенекон за која полицијата води истрага и досега приведе 21 лице.
XS
SM
MD
LG