Достапни линкови

Техеран: Секоја воена акција против нуклеарните постројки на Иран - почеток на војна


Командантот на Иранската Револуционерна Гарда Мухамед Џафари изјави дека секоја воена акција против нуклеарните постројки во Иран, ќе биде сфатена како почеток на војна. Сепак, тој оцени дека шансите некој и навистина да го нападне Иран се минимални.
XS
SM
MD
LG