Достапни линкови

Минск: 50 лица повредени во експлозија за време на прославата на Денот на независноста


За време на прославата на денот на независноста, на поштадот во главниот град на Белорусија – Минск, одекнала експлозија, при што околу 50 лица биле повредени. Според официјални извори, станува збор за рачно изработена бомба. Местото на несреќата го посетил претседателот на Белорусија Александар Лукашено.
XS
SM
MD
LG