Достапни линкови

Вашингтон: Буш потпиша нови 162 милијарди долари за војните во Ирак и Авганистан


Американскиот претседател Џорџ Буш синоќа го потпиша законот со кој се обезбедуваат нови сто шеесет и две милијарди долари за продолжување на војните во Ирак и Авганистан до средината на идната година, односно шест месеци по истекот на неговиот мандат. Буш го поздравил законот како резултат на двострани напори, со кои и републиканците и демократите покажале дека во изборна година можат заеднички да застанат зад своите војници и нивните семејства.
XS
SM
MD
LG