Достапни линкови

Каиро: Започна самитот на Африканската Унија


Во Египет започна самитот на Африканската Унија, на кој присуствува и претседателот на Зимбабве Роберт Мугабе, и покрај апелите од меѓународната заедница тој да биде изолиран поради нерегуларните претседателски избори. На самитот, Зимбабве ќе биде една од темите и се очекува да биде побарано од Мугабе да започне дијалог со опозицијата.
XS
SM
MD
LG