Достапни линкови

Москва: Покренато обвинение против четири лица осомничени за убиството на Политковскаја


Руското обвинителство денеска соопшти дека покренало обвинение против 4 лица, осомничени за убиството на новинарката Ана Политковскаја во 2006-та година. Тројца од нив се обвинети за убиство а четвртиот, агент на државната агенција за безбедност, за злоупотреба на положбата.
XS
SM
MD
LG