Достапни линкови

Лондон: Американскиот претседател Буш во посета на Британија


Американскиот претседател Џорџ Буш и британскиот премиер Гордон Браун се очекува да разменат мислења за повеке мегународни прашања за време на денешната средба на која ке разговараат во Лондон.Двајцата лидери се очекува да дискутираат за Иранското противење на мегународните барања да го сопре збогатувањето ураниум, за ситуацијата во Авганистан како и иднината на британските трупи во Ирак. Британија има распоредено околу 4 200 трупи во Ирак.
XS
SM
MD
LG