Достапни линкови

Париз: Посета на американскиот претседател Џорџ Буш


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска во Париз разговара со францускиот претседател Никола Саркози за нуклеарните активности на Иран, ситуацијата во Авганистан и Сирија. Синоќа Саркози, во чест на гостинот, организираше формална вечера во Елисејската Палата.
XS
SM
MD
LG