Достапни линкови

Картум: Авион со 200 патници се запалил при слетувањето поради песочна бура


Авион на суданска компанија со повеќе од 200 патници се запалил ноќеска по слетувањето на аеродромот во Картум. Причина за несреќата била песочната бура, а засега нема конечни информации за бројот на жртвите, но се страхува дека билансот може да биде катастрофален.
XS
SM
MD
LG