Достапни линкови

Доњецк: Двајца рудари пронајдени, а 35 сеуште исчезнати по експлозија на гас


Спасувачките екипи пронашле двајца рудари, а 35, сеуште се водат како изчезнати по експлозијата на гас во украинскиот рудник Донбас, во реонот на Доњецк. Се страхува дека подземни води би можеле да го поплават рудникот.
XS
SM
MD
LG