Достапни линкови

Белград: Денеска ќе биде потпишан договор за коалицирање


Денеска во Белград ќе биде потпишана коалициска спогодба за главниот град на Србија меѓу Српската радикална партија и коалициите предводени од социјалистите и партијата на Воислав Коштуница. Во меѓувреме, треба да продолжат и преговорите меѓу овие партии за формирање нова влада.
XS
SM
MD
LG