Достапни линкови

Бејрут: Генерал Мишел Сулејман нов претседател на Либан


Либанскиот парламент го избра генералМишел Сулејман за нов претседател на Ливан како дел од договорот помеѓу владејачката коалиција и опозицијата предводена од Хезболах. Во својот гоцвор тој повика на национално единство како и на формални дипломатски врски со Сирија која сеуште се обвинува за мешање во внатрешните работи на Либан.
XS
SM
MD
LG