Достапни линкови

Пекинг: Едно лице загина, а повеќе од 260 повредени во нов земјотрес во Сечуан


Во новиот земјотрес што ја погоди југозападна Кина , во општината Сечуан загина едно лице а повеќе од 260 се повредени од кои 24 потешко, јавија кинеските медиуми. Според извештаите во земјотресот се уништени повеќе од 70 000 куќи.
XS
SM
MD
LG