Достапни линкови

Киев: Денеска градоначалнички избори во Киев


Денеска во главниот украински град Киев се одржуваат избори за градоначалник и за градскиот совет. Еден од 70 кандидати е поранешниот светски шапмион во бокс Витали Кличко кој доколку победи ветува дека ке се бори против корупцијата. Тој е главниот против кандидат на актуелниот градоначалник кој може да ја изгуби фукцијата една година пред истекот на мандатот поради обинувања за корупција.
XS
SM
MD
LG