Достапни линкови

Приштина: Против одржувањето српски локални избори


Меѓународната управувачка група за Косово по синоќешниот состанок во Приштина соопшти дека е против одржувањето српски локални избори на Косово и оти резултатите од нив треба да бидат неважечки.
На состанокот раководеше претседателот на Меѓународната група, специјалниот претсавник на Европската Унија Питер Фејт. Русија не е дел од оваа група, бидејќи е против независноста на Косово.
XS
SM
MD
LG