Достапни линкови

Багдад: Три илјади американски војници ќе бидат повлечени од Ирак


Три од пет американски екстра бригади пратени минатата година во Ирак во следните неколку недели ке бидат вратени во Соединетите Држави. Станува збор за три ипол илјади војници, како дел од поширокиот план за повлекување на 20 те илјади дополнителни трупи до крајот на Јули. Претседателот Буш, од друга страна го замрзна повлекувањето на други војници 45 дена по јули годинава.
XS
SM
MD
LG