Достапни линкови

Прага: Протести против американскиот анти ракетен штит


Околу 1500 противници на поставувањето на американки противракетен штит во Чешка синоќа излегле на улиците на главниот град Прага изразувајќи го револтот против одлуката на владата која дозволи поставување на ваков систем во Чешка. Чешкиот вицепремиер одговорен за европски прашаља, Александар Вондра изјави дека договорот за поставување на штитот ќе биде потпишан во јули.
XS
SM
MD
LG