Достапни линкови

Мјанмар: Стотици илјади луѓе без засолниште и вода по катастрофалниот циклон


Обединетите нации соопштија дека стотици илјади луѓе се без засолниште и вода за пиење откако Мијанмар беше зафатен од катастрофален циклон. Владата објави дека во невремето загинале над триста и пеесет луѓе, но оти тоа не е конечен биланс. Меѓународните организации почнаа да испраќаат помош во храна и опрема.
XS
SM
MD
LG