Достапни линкови

Скопје: Претседателот на Турција Абдула Ѓул во посета на Македонија


Претседателот на Турција Абдула Ѓул, на опкана на македонскиот претседател Бранко Црвенковски, од денеска престојува во посета на Македонија. Ѓул денеска ќе престојува во Битола, а утре и задутре ќе учествува на Самитот на шефови на држави од Централна Европа. Официјалниот дел од посетата на Ѓул и разговорите со претседателот Црвенковски, се на 4-ти мај во Скопје.
XS
SM
MD
LG