Достапни линкови

Кабул: Талибанските милитанти убиле шестмина гранични полицајци во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека талибанските милитанти убиле шестмина гранични полицајци на еден контролен пункт во јужен Авганистан. Во друг напад во истиот реон, бил убиен еден војник на НАТО, а тројца биле повредени.
XS
SM
MD
LG