Достапни линкови

Скопје: Генералниот секретар на НАТО Схефер во посета на Македонија


Денеска во официјална посета на Македонија престојува генералниот секретар на НАТО Јаап де Хоп Схефер. Тој ке се сретне со претседателот Црвенсковски премиерот Груевски и со министерот за надворешни работи Антоио Милошоски. Според најавите Схефер ке ја повтори определбата на НАТО да ја прими Македонија веднаш откако ке се реши спорот со името.. Генералниот секретар доага во земјава две недели по самитот во Букурешт на кој Грција го одложи нашето влегување во алијанста поради спорот со името.
XS
SM
MD
LG