Достапни линкови

Вашингтон: Папата Бенедикт 16-ти пречекан од претседателот Џорџ Буш


Поглаварот на Римокатоличката црква папата Бенедикт 16-ти синоќа допатува во американската воена база Ендрјуз во близина на Вашингтон, каде што беше пречекан од претседателот Џорџ Буш. Папата прв пат доаѓа во посета на САД откако стана поглавар, а пречекот од Буш е исклучок, затоа што американскиот претседател никогаш не дошол на аеродром да дочека висок државник.
XS
SM
MD
LG