Достапни линкови

Вашингтон: Џорџ Буш одобри 200 милиони долари поради глобалната криза на храна


Американскиот претседател Џорџ Буш нареди итна помош во висина од 200 милиони долари за олеснување на последиците од глобалната криза на храна. Неговиот чекор доаѓа ден откако Светската Банка предупреди дека речиси двојното зголемување на цените на храната во последните три години, би можело да предизвика осиромашување на околу 100 милиони луѓе од земјите во развој.
XS
SM
MD
LG