Достапни линкови

Пекинг: Пекинг изрази остро негодување за резолуцијата на Претставничкиот дом на САД


Кина денеска изрази остро негодување во врска со резолуцијата усвоена во американскиот Претставнички Дом со која се опвикуваат кинеските власти да престанат со прогонот на тибетанските дисиденти и да започнат дијалог со Далај Лама. Пекин ја оцени оваа резолуција како анти-кинеска.
XS
SM
MD
LG