Достапни линкови

Скопје: Градоначалникот на Охрид Петрески на прием кај претседателот пред Охридскиот самит 2008


Претседателот на република Македонија Бранко Црвенковски денеска ке го прими градоначалникот на Охрид,Александар Петрески.Ова средба е по повод престојниот Охридски самит 2008 на кој ке учествуваат осумнаесет Претседатели на земјите од Централна Европа.
XS
SM
MD
LG