Достапни линкови

Скопје: Премиерот Груевски утре на одвоени средби со Шеќеринска, Ахмети и Тачи


Премиерот Никола Груевски утре, ќе има одвоени средби со првите луѓе на ДПА, Мендух Тачи, на СДСМ, Радмила Шеќеринска и Али Ахмети на ДУИ.Како што се вели во соопштение од Кабинетот на премиерот. На средбите Груевски ќе ги информира за учеството на македонската делегација на Самитот на НАТО во Букурешт. Исто така, ќе стане збор и за средбата на јадранската група што се одржа вчера во Загреб.Учесниците во разговорите ќе разменат мислења и за натамошниот тек на процесите, наведено е во соопштението.
XS
SM
MD
LG