Достапни линкови

Њујорк: Средба Вук Јеремиќ – Бан Ки Мун


Шефот на српската дипломатија Вук Јеремич денеска во Њујорк ке се сретне со генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки мун. Главна тема на разговорите како што јавуваат агенциите ке биде Косово.Советот за безбезбедност на Обедниетет нации на 21 април ке расправа за Косово врз основа на извештајот за работа на УНМИК.
XS
SM
MD
LG