Достапни линкови

Букурешт: Чешка и САД ќе објават договор за анти ракетниот радар


Чешка и Соединетите држави најверојатно на Самитот на НАТО во Букурешт ќе го објават постигнувањето договор за распоредување на американски антиракетен радар на чешка територија, јавија чешките медиуми.
По тој повод попладне се очекува средба на чешкиот министер за надворешни работи Карел Шварценберг со американскиот државен секретар Кондолиза Рајс.
XS
SM
MD
LG