Достапни линкови

Алмати: Олимпискиот оган денеска во Казакстан


Олимпискиот оган, во рамките на обиколката на светот, денеска е во Казакстан. На церемонијата во близина на главниот град Алмати, со факелот, пред насобраните посетители, трчаше и претседателот на Казахстан, Нурсултан Назарбаев.
XS
SM
MD
LG