Достапни линкови

Њу Делхи: Далај Лама ја повика меѓународната заедница да помогне во надминување на кризата на Тибет


Духовниот лидер на Тибет, Далај Лама, ја повика меѓународната заедница да помогне во надминувањето на кризата во неговата татковина. На денешната прес конференција во Њу Делхи, Далај Лама изјави дека тој е безпомошен и може само да се моли, бидејки тибетските жители немаат друга моќ, освен правдата вистината и искреноста.
XS
SM
MD
LG