Достапни линкови

Брисел: Грузискиот министер за одбрана во посета на НАТО


Грузискиот министер за одбрана Давид Бакрадзе денеска во Брисел е на разговори со генералниот секретар Јап де Хоп Схефер и северно атланскиот совет. Неговата посета доаѓа по предупредувањето на ново избраниот руски претседател Дмитриј Медведев дека можното членство на Грузија и Украина во Нато е закана за постоечката безбедносна структура во Европа. Ова прашање ќе биде на дневен ред на самитот на НАТО во Букурешт.
XS
SM
MD
LG