Достапни линкови

Скопје: Претседателот Бранко Црвенковски ќе прими делегација на американскиот Конгрес


Претседателот на дражавата Бранко Црвенсковски денеска ке ја прими делегација на Комисијата за подршка на демократијата на Претставничкиот дом на Конгресот на САД која од вчера престојува во Македонија. Конгресмените ке учествуваат и на свеченото отварање на библиотеката на македонскато собрание. Делегацијата предводена од преставникот Дејвид Прајс во текот на тридневниот престој во земјава ке се сретне и со премиерот Грувески и министерот за надворешни работи Милошоски.
XS
SM
MD
LG