Достапни линкови

Вашингтон: Ал Каида наскоро ќе се обиде да изврши напад врз САД, предупреди генерал Џин Ринот


Ал Каида наскоро ќе се обиде да изврши напад во Соединетите Држави и тоа наскоро, изјави еден од командантите на американската војска генерал Џин Ринот додавајќи дека лидерите на Ал Киада сакале да покажат видливи резултати на нивните досегашни закани. Тој изрази и уверување дека во Соединетите Држави оперираат групи кои се сродни со Ал Каида.
XS
SM
MD
LG