Достапни линкови

Белград: Српската влада не ја прифати предлог резолуцијата поднесена од радикалите


Владата на Србија не ја прифати предлог резолуцијата поднесена од Српската радикална партија со која се бараше Белград да ги запре активностите за членство во ЕУ поради признавањето на некои европски земји на независноста на Косово. 15 министри од продемократскиот блок гласаа против резолуцијата, додедка седумина министри лојални на премиерот Коштуница гласаа за неа.
XS
SM
MD
LG