Достапни линкови

Сандански: Средба Црвенковски- Прванов


Претседателот на Република Македонија Бранко Црвенковски, на покана од својот бугарски колега Георги Прванов денеска ќе престојува во работна посета на Сандански, Република Бугарија. Двајцата претседатели ќе разменат мислења за билатералната соработка, како и за актуелната ситуација во регионот, а предвидено е да положат цвеќе на споменикот на Јане Сандански.
XS
SM
MD
LG