Достапни линкови

Газа: Израелската авијација продолжува со нападите врз Газа


Израелската воена авијација изутрината повторно го нападнале северниот дел на Газа при што загинале двајца палестинци, јавуваат агенциите. Израел вчера соопшти дека ја завршил четиридневнста операција против милитантите на Хамас во Појасот Газа при што загинаа скоро сто лица.
XS
SM
MD
LG