Достапни линкови

Анкара: Турција загубила 15 војници од почетокот на воената кампања во Северен Ирак


Турција соопшти дека загубила 15 војници од почетокот на воената кампања во Северен Ирак во четвртокот. Операцијата против борците на Курдската Работничка Партија кои имаат бази во северен Ирак, како што јавија новинските агенции, продолжуваат и денеска.
XS
SM
MD
LG