Достапни линкови

Холивуд: Трилерот No Country for Old Men ги освои главните Оскари


Трилерот No Country for Old Men ги освои главните награди на годинашново доделување на Оскарот во Холивуд за најдобра режија и најдобра слика на браќата Џоел и Ејтан Коен. За најдобар глумец е прогласен Даниел Деј Луис за остварувањето во There Will Be Blood, а најдобра глумица е Марион Котилард која ја играше прославената пеачка Едит Пјаф во филмот La Vie En Rose."
XS
SM
MD
LG