Достапни линкови

Кандахар: 80 лица загинале, а 300 се повредени во самоубствен бомбашки напад


80 лица загинале, а повеќемина се повредени при експлозија на бомба која се случила за време на оддржување на борба со кучиња во авганистанскиот град Кандахар. Како што соопштија локални претставници станува збор за самоубиствен напад, а агенциите јавуваат дека околу 300 лица се повредени.
XS
SM
MD
LG